בית גידול איכותי לכלבי אלסקן מלמוט: כלבי המזחלת שהפכו לכלבי משפחה מושלמים

 

 

 

האלסקן מלמוט - בריאות, אופי ויופי

המלמוט הוא אחד מן הגזעים העתיקים ביותר והקרוב ביותר למוצאו הזאבי.
הוא אחד מכלבי העבודה הוותיקים ביותר ובמקור שימש ככלב המזחלות של האינואיט (האסקימואים) באזורים שהשרידות בהם היתה קשה ביותר. חשיבותו בחייהם היתה עצומה ובעקבות כך גם התעצבו אופיו והתנהגותו.

תכונותיו הגופניות התעצבו ונשמרו בזכות סלקציה טבעית בתוך הלהקה ובתנאי החיים הקשים בהם עבד - והוא נשאר גם היום גזע חזק ובריא הנאמן בתכונותיו ובאופיו למוצאו המקורי.
הוא כלב חזק ורב עוצמה, גאה, עם חזה עמוק וחזק, גוף שרירי, העומד בגאווה עם ראש זקוף, אזניים זקופות ועיניים עירניות המביעות סקרנות.

הוא בין הגזעים היחידים שהאדם לא שינה באופן מהותי ובוודאי לא" המציא" או "יצר" באופן מלאכותי לתפקיד מסויים או לשעשועים ולכן הוא כלב בריא, ללא בעיות נשימה, עור, פרווה ועוד, המאפיינים כה רבים מהגזעים של היום.

המלמוט הוא כלב לווייה ומשפחה אידאלי!

במלמוט קיים שילוב ייחודי של תכונות אופי וכוח ממוצאו ומהיותו כלב עבודה, יחד עם גילוי ירגשות והיכולת לבסס קשרי חברות אמיצים עם האדם.
שילוב ייחודי זה מחבב אותו על בני-אדם באופן מיוחד והופך אותו לכלב לווייה מושלם.

 

Alaskan Malamute
כלבי המלמוט הם כלבים יפהפיים, חכמים ורגישים.

ראשו של המלמוט נישא בגאווה, עיניו מביעות עניין והבעתו מצביעה על מזג ורגש.

 

המלמוט הוא כלב מאסיבי וחזק, בעל חזה עמוק ורחב, כתפיים חזקות וגוף שרירי ובעל עוצמה, אך בכל זאת בעל תנועה קלה ומאוזנת השוטפת ללא מאמץ.                      הוא בעל ראש גדול ורחב יחסית עם ירידה קלה מהמצח לכיוון האף ("סטופ") ואזניים משולשות המזדקפות בעת שהכלב נדרך או סקרן וזנב מנוצה הנישא מעל הגב בגאווה.
למלמוט פרווה עליונה גסה מעט המגנה על פרווה פנימית קצרה ורכה, במגוון צבעים ושילובי צבעים של אפור, חום, שחור, ולעיתים גם אדום, תמיד עם חלקים לבנים המופיעים בפנים, בבטן, ברגליים, בכפות ובחלק הפנימי של הזנב.

Alaskan Malamute

המסכה המייחדת את פניו של המלמוט היא אחד מיתרונות היופי הבולטים שלו ושונה מכלב לכלב. החל מפנים לבנות, המוקפות רק בכיפה כהה בצורת לב מעל המצח ועד פנים"מאופרות" היטב, בפסים או עיגולים מתחת לעיניים ואפילו פס כהה לאורך הזרבובית.

Malamute Mask Malamute Mask Malamute Mask Malamute Mask Malamute Mask Malamute Mask

הוא מרשים בהופעתו אבל גם רגיש, אוהב לשחק וחברותי. כלב בעל רגש המסוגל לפתח קשר מיוחד ועמוק עם הקרובים לו וידידותי לכלל בני-האדם.


הוא בעל אופי נעים אך אינו עדין מדי ובוודאי לא פחדן. ככלב חזק ודומיננטי שמקורו כפרט בלהקת זאבים הוא נוטה לשדר תוקפנות שקטה מול זכרים אחרים, העלולה להתפרץ אם יעמידו אותו במבחן, אך כלב מחונך לא יתקוף ללא סיבה או התקפה נגדית, וידע להיות רגוע גם ליד כלבים אחרים.


 

 האלסקן מלאמוט מאז ועד היום - עפרי ברעם

Powered by Artvision | Truppo Websites