בית גידול איכותי לכלבי אלסקן מלמוט: כלבי המזחלת שהפכו לכלבי משפחה מושלמים

 

החיים עם מלמוט

המלמוט הוא כלב חברותי ונעים בעל מזג מלא רגש היודע להביע אהבה, אוהב מאוד ילדים והוא כלב משפחה מעולה.

הוא לא כלב של אדם אחדאך מסור ונאמן לאנשים הקרובים אליו.
האלסקן מלמוט הוא כלב בעל אופי אצילי, מרשים בכבודו העצמי אבל גם גמיש ומתאים את עצמו לתנאי חייו - הוא מסגל את עצמו לכל אורח חיים ואינו מתלונן ולכן מתאים כמעט לכל סגנון חיים: הוא יהנה גם מהחיים בחוץ, בטבע ובחצר - וגם מהחיים בבית, בצמוד לבעליו ככלב בית רגיש ואוהב.

המלמוט אינו נובח, אלא משמיע קולות אותם אנו מכנים "דיבור".
כמו כן, בניגוד לרוב הכלבים למלמוט אין ריח גוף; ואם תשמרו על תזונה נכונה, גם לא יהיה לו ריח פה.

בניגוד לדעות לא מבוססות על הגזע, המלמוט אינו כלב עקשן ואינו קשה לאילוף. הוא כלב חכם ונבון, שהקשרים הטובים עם בעליו חשובים לו והוא יודע ליצור איתו בקלות אינטרקציה חיובית. ולמרות שהוא בעל דעה הוא מוכן ללמוד.

כחיית עדר, חשוב לו לדעת בברור את מקומו בקבוצה (הבית), מי הבוס, מה מותר ומה אסור.
מומלץ מאוד לימוד משמעת. זאת בשל גודלו וגם בשל נטיית הזכרים לדומיננטיות מול זכרים אחרים, ובעיקר כדי להקל על חיי היומיום שלכם יחדיו.
בטיפול נכון וקצר אפשר לעשות פלאים ואז תרוויחו בן לוויה אידיאלי לחיים.
בחיים במסגרת משפחתית ובצמוד אליכם יבואו לידי ביטוי הצדדים היפים באישיותו של האלסקן מלמוט שלכם.

המלמוט חי כ-15 שנה, לרוב בבריאות טובה.
הוא כלב חסון ובריא שאינו מצריך ביקורים תכופים אצל הווטרינר ואין לו בעיות רבות המאפיינות גזעי כלבים מתורבתים כמו בעיות עיניים או נשימה.
כפי שחי לצד האסקימואי בצמצום, הוא אינו נזקק לכמויות אוכל גדולות, או מזון מיוחד.
בהיותו כלב מסיבי וגדול, קיימת בגזע כמו בגזעים גדולים, נטייה גנטית לאפשרות להיפ-דיספלאציה באגן (אם כי במידה מזערית לעומת כלבי רועה גרמני למשל). בשלבי הגדילה חשוב לשמור על נתונים סביבתיים נכונים כמו מניעת החלקה על רצפות רטובות וחלקות.

אנשים רבים חוששים שחם להם בארץ כיוון שבמקור הם כלבי מזחלות המותאמים לחיים בשלג.
המלמוט הינו כלב המסתגל בקלות לשינויי טמפרטורה והוא בהחלט מתאים לגידול בארץ. פרוותם אינה נושרת יותר מכלבים אחרים ואינה דורשת טיפוח רב.
לאלסן מלמוט פרווה כפולה: פרווה חיצונית סמיכה וגסה באורך המגן על הפרווה הצמרית העדינה, המיועדת במקור לשמור על הכלב מפני הקור. למעשה הפרווה הפנימית המבודדת עוזרת למלמוט להתמודד גם עם החום.
הוא סובל פחות מבעיות עור, כוויות וכדומה מכלבים רבים אחרים בעלי שיער קצר, פרוותו אינה נושרת יותר מכלבים אחרים והוא אינו דורש טיפול מיוחד.

תזונה איכותית באוכל ברמה טובה ותוספי מזון שישמרו על רמה אופטימלית של וויטמינים, יאפשרו לכלבכם לממש את מלוא הפוטנציאל שבו, להרגיש ולהיראות במיטבו.
אם תוסיפו לכך
הברשה סדירה, תצמצמו גם את נשירת השיער הטבעית ותוכלו לגדל את האלסן מלמוט שלכם בבית בהנאה.

 

 

Powered by Artvision | Truppo Websites