בית גידול איכותי לכלבי אלסקן מלמוט: כלבי המזחלת שהפכו לכלבי משפחה מושלמים


למה קוראים לנו אאילה אלסקן מלמוט

שמי איילת. חבריי בבתי הגידול לכלבי אלסקן מלמוט בחו"ל מתקשים במקצת עם השם הזה וקוראים לי Aylet.
בצעירותי קראתי את סדרת הרומנים המספרים על אאילה (Ayla), נקבת האדם הקדמון האמיצה והחכמה והתרשמתי מאד. כבר אז התרגשתי מהקשר המיוחד שנרקם בינה לבין זאב הערבות, לו קראה פשוט זאב.
הרומן ממחיש את כל המסכת הארוכה של הקשרים שנרקמו בין הזאב לאדם עד הפיכתו לכלב הבית המבויית שאנחנו מכירים.
כאשר גיליתי את גזע האלסקן מלמוט והתאהבתי בהם, גיליתי באופן בלתי אמצעי את היופי שבקשר הזה בין הזאב לאדם.

בהיות כלבי האלסקן מלמוט הגזע הקרוב ביותר לזאבים, ללא התערבות האדם בהתפתחותו, אך יחד עם זאת כלב חם ואוהב, הוא מסמל בעיני יותר מכל את הייחודיות בביות הכלב. לא בהפיכתו לכלב נוי או שעשועים לפי דרישת האדם, אלא בהפקת המירב מהשינוי שחל במהלך הביות באופיו של הזאב שהפך אותו לכל המשפחה המושלם, היודע ליצור קשר רגשי חם, אוהב ואמיתי עם האדם.

לכן נראה לי רק טבעי לקרוא לבית הגידול שלי על שמה של אאילה (Ayla), והעובדה ששם זה מתאים גם לצליל בהגיית שמי מוכיחה בעיני איזה שהוא קשר מיסטי ובוודאי רגשי לגיבורת הרומן.

ובכלל, אלסקן מלמוט הוא כלב ש"עושה לך את זה" וגורם לך להיקשר אליו באופן רגשי עמוק. אנשים בכל אזור ההרים המושלגים של גבול ארה"ב קנדה, נוסעים מרחקים ארוכים ומחכים שעות כדי לשמוע את קולו של האלסקן מלמוט המיילל באוויר הלילה הקר.

על הספר:

אאילה (Ayla) היא הדמות הראשית של הרומנים 'ילדי האדמה" מאת  ג'יי אאוול. היא אישה קרו-מגנון (Cro-Magnon) שגודלה בידי הניאנדרטלים. בסרט 'שבט דוב המערות" מ 1986 דריל האנה שיחקה את דמותה של אאילה.

אאילה התייתמה בהיותה ילדה צעירה, כאשר רעידת אדמה פערה בקע באדמה אליו נפלו הוריה והמחנה אליו השתייכו הושמד. אאילה שחתה בעירום בנהר ליד המחנה בזמן התרחשות רעידת האדמה, וצפתה באימה במחזה. משוטטת ללא מטרה, לבדה, מפוחדת, רעבה וחסרת אונים, אאילה לבסוף פוגשת אריה מערות שרודף אחריה לתוך נקיק צר בקיר סלעי. בניסיונו למשוך אותה החוצה, האריה פוצע את רגלה ומשאיר על ירכה 4 חתכים מקבילים עמוקים. לאחר יום של הסתתרות, אאילה, מונעת ע"י צמא, יוצאת מהמחבוא כדי לשתות בזרם הקרוב ומתמוטטת, קודחת מחום ורעב. שם מוצאת אותה קבוצה של ניאנדרטלים, שבט מונהג ע"י ברון (Brun), ומאומצת ע"י איזה (Iza), אשת הרפואה או המרפאה של השבט......
לאורך כל הסדרה, יש התייחסויות רבות לכך שלאאילה יש כוחות רוחניים ואינטלקטואלים מפותחים, רבים מהם ייתכן והיו בסה"כ הגיון פשוט. אכן יש לה נטייה להמציא דברים, והיא מקבלת קרדיט על המצאות רבות שלמעשה נעשו לאורך אלפי שנה של היסטוריה אנושית.....

קרא עוד...

 

כל הזכויות שמורות ©  אאילה אלסקן ביוטי - איילת שושן
אמייל: ayelet.ayla@gmail.com  פייסבוק: ayelet.shushan

Powered by Artvision | Truppo Websites